Ziyaretçi Defteri

Kebap ve et konusunda gerçekten çok iyi

Et yemekleri benim için vaz geçilmez ama iyi yapan bir yer bulmak her zaman çok mümkün olmuyor. Özellikle Bursa’da, genelde döner ve İskender yapan yerler olduğu düşünülürse kebap yemek bazen daha kötüsüne razı olmak anlamına geliyor. Ama geçen gün yakın bir arkadaşım, benim eti ne kadar sevdiğimi bildiği için yeni bir yere davet etti. İyi ki gitmişim çünkü bazen ön yargılı davranıp baştan notumu verebiliyorum. Kebap On Altı, kebap ve et konusunda gerçekten çok iyi iş çıkarmış. Bundan sonra sık sık ziyaret edeceğim kesin.

Ümit Gezer/İthalat İhracat Sorumlusu


Müthiş lezzetler

Şehir dışında birçok dostum var, üniversiteden mezun olup da çalışma hayatına girince tabii ki herkes bir tarafa dağıldı. Geçen gün İstanbul’da yaşayan çok yakın bir arkadaşım aradı ve iş için Bursa’ya geleceklerini ama hafta sonuna da bağlayarak ailece kısa bir gezi yapmayı planladıklarını söyledi. Tabii ki acayip sevindim, ne zamandır görüşmediğimiz için hemen plan yapmaya başladım. Hava biraz serin olduğundan daha az açık alan planı yaparak, genelde yeme içme üzerine organizasyonları tercih ettim. Tabii ki bu plana Kebap On Altı’yı da ekledim, hep döner hep döner olmaz ki! Ayrıca Kebap On Altı’nın müthiş lezzetlerini de tatmadan dönsünler istemedim. Hemen arayıp rezervasyon yaptırdım ve Bursa’da yaşayan ortak arkadaşlarımızı da davet ettim. Hem lezzetli hem sürprizli bir akşam olacak.

Bayram Sakızlı/Sistem Tasarım Mühendisi


Mükemmel tatlar

Ayda birkaç kez liseden arkadaşlarımızla buluşuruz, genelde de herkese yakın olabilecek bir nokta seçeriz. Bir hayli kalabalık olduğumuzdan ve hepimiz boğazımıza düşkün olduğumuzdan güzel restoranlar bulma konusunda deneyimliyiz. Kebap On Altı’yı da bu sayede bulduk. Buluşma günü biraz erken mekanda oldum. Masamıza oturup en iyi bahis sitelerinde takılırken garson gülümseyerek yanıma geldi ve atıştırmalık bir şeyler ikram etti. Meğer o da web sitesinin hayranlarından biriymiş. Oyun zevkim sayesinde, mükemmel tatların da keyfini çıkarmış oldum.

Gürkan Tokdemir/Pazarlama Sorumlusu


Güzel ve leziz

Geçen gün bir arkadaşımın Facebook’ta paylaştığı yemek fotoğrafını görünce içim gitti. O kadar güzel ve iştah açıcı bir masaydı ki, dayanamadım sordum. Meğerse bana çok yakın Kebap On Altı diye bir yermiş. Kaçırır mıyım, hemen ertesi akşam atladım gittim tabii. İyi ki de gitmişim. Fotoğraftan çok daha güzel ve lezizdi her şey. En kısa zamanda iş yerindeki arkadaşlarımla beraber de gitmeye karar verdik. Zaten kutlanacak bir sürü de şey var, hepsini aradan çıkarmış oluruz hem.

Pınar Güvenç/Eğitim Sorumlusu


Et yemekleri, ızgaralar ve kebaplar

Eşim Adanalı olduğundan sık sık evimizde et yemekleri, ızgaralar ve kebaplar pişer. Kendisi hem yapmayı hem yemeyi sever, hiç de üşenmez. İnternetten değişik tarifler de bulur ve evde hepsini denemeye çalışır. Geçen akşam da Youtube’da bir tarif bulmuş ve bana gösterdi. Tarifi izleyince aklıma bir gün önce öğle yemeği yediğimiz kebapçı geldi. Bahsedince tabii eşimin gözleri parladı ve hemen internetten rezervasyon yaptırdı. Yarın akşam Kebap On Altı’nın yemeklerinin tadına bakacak, bakalım benim tavsiyemi beğenecek mi?

Duygu Akgün/Tedarik Uzmanı


Porsiyonları da acayip doyurucu

Evde yemek yapmayı sevmediğimden sık sık yemek için dışarı çıkıyorum. Tabii hal böyle olunca zaman içinde o kadar çok yer denedim ki, hangisi daha iyi, hangisi temiz, hangisi lezzetli bir fikrim olmuş oldu. Et yemeklerini pek sevmesem de kebap benim için ayrı bir yerde. İyi yapıldıysa, güzelce sinirlerinden, yağından ayıklandıysa ve uygun tekniklerle pişirildiyse tadına doyum olmaz. Kebap On Altı’daki kebapların hepsini denedim ve hiçbirinde de pişman olmadım. Mükemmel pişmiş ve çok iyi yan ürünlerle desteklenmişti. Üstelik porsiyonları da acayip doyurucu.

Erman Sönmez/Mali İşler Sorumlusu


Sessiz sakin ve yemekleri çok güzel

Babam annemi evlilik yıl dönümleri için bir yere yemeğe götürmek istediğini söyleyince aklıma ilk gelen yer Kebap On Altı oldu. Annem ete bayılır, üstelik Kebap On Altı’nın ortamı çok nezih ve tertemiz bir yer. Yani tam da anneme göre, sessiz sakin ve yemekleri çok güzel. Babam da bir akşam önce iş çıkışı uğrayıp, ertesi güne rezervasyon yaptırmış ve mekana da şöyle bir bakmış. Gelir gelmez çok beğendiğini ve kesin annemin de beğeneceğini söyledi. Bakalım hep beraber yaptığımı bu sürpriz hoşuna gidecek mi?

Feray Parlak/Halkla İlişkiler Uzman Yardımcısı